header-icon

עוד ועוד אנשים מבינים שיותר משתלם יהיה עבורם לפתוח עסק עצמאי מאשר לעבוד כשכיר. כמובן, עובדה זו מצריכה משמעת עצמית רבה, תשוקה למקצוע אותו בחרנו והרבה זמן מחשבה. לאחר שכבר יש בראש שלנו את כל מה שצריך כדי לפתוח עסק, הצעד הבא שלנו יהיה כל הפן המנהלי הכרוך בפתיחת עסק. מהם הצעדים הראשונים לפתיחת עסק?

עקב דרישות חוקיות ואחרות, אלו יהיו הצעדים הראשונים שלנו בעסק:

רישום במשרדי מע”מ – כדי שכל ההכנסות וההוצאות שלנו יהיו מדווחות כראוי (כך נימנע מקנסות, מסגירת העסק ולעיתים אף העמדה לדין פלילי), עלינו תחילה להירשם כעוסק מורשה או פטור במשרדי מע”מ. איך נדע אם אנחנו עוסק פטור או מורשה? עוסק פטור הוא עסק שמחזור העסקאות שלו לא עובר את הסכום של 100,187 ש”ח בשנה, ושלא רשום ברשימה הסגורה של העסקים שלא רשאים להיות עוסק פטור. חובה לעשות את פתיחת התיק הזה עוד לפני שאתם מתחילים בכל פעולה עסקית בעסק.

מס הכנסה – בדיוק כמו במע”מ, עלינו יהיה לדווח לשלטונות המס על פתיחת העסק, תוכלו לדווח על כך או במס הכנסה, או באמצעות מכתב רשום (יש לשים לב כי במידה ומדווחים באמצעות דואר רשום אסור לנהל את העסק עד שלא מתקבל אישור בדואר חוזר). מומלץ לדווח פיזית ולקבל אישור. אם יש ברשותכם רואה חשבון העבודה תהיה הרבה יותר פשוטה והוא זה שיעסוק בכל הפרוצדורה הזאת.

חשבוניות – לאחר שסיימתם את התהליך במשרדי מע”מ ובמס הכנסה וקיבלתם את מספר העסק, עליכם יהיה להדפיס פנקסי חשבוניות מס. הקפידו לשמור על החשבוניות במקרים של ביקורת של מס הכנסה. ניתן ואף מומלץ לעבוד עם חשבוניות דיגיטליות, כך כל החומר נשמר אוטומטית במערכת ממוחשבת.

בנק – כדי שההכנסות וההוצאות שלך יהיה מסודרות, כדאי יהיה לפתוח חשבון בנק לעסק. רצוי לעשות זאת עוד לפני שהתחלתם בפעילות עסקית כלשהי. אם אתם עוסק פטור, או עוסק מורשה, לא חובה לפתוח חשבון בנק מיוחד לעסק, אלא רק אם אתם חברה בע”מ. עם זאת למען הסדר מומלץ לפתוח חשבון נפרד בכל מקרה.

ביטוח לאומי – עליכם להירשם כעצמאי בביטוח לאומי ולמלא את הדו”ח ולהגיש אותו מיד עם פתיחת העסק.

ביטוח – רוב העסקים היום מבוטחים למקרים של חבלות עובדים, תאונות אישיות, ביטוח חיים, ביטוח מבנה ועוד… לכל עסק יש ביטוח שמתאים לתחום שלו, התייעצו עם איש מקצוע כדי לגלות מהו הביטוח שהכי נכון לעסק שלכם.

מיתוג העסק – מדובר כאן על הצעד החשוב ביותר להצלחתו של העסק. פרסמו את העסק עוד לפני הקמתו, צברו לעצמכם קהל לקוחות גדול וכך תגדילו את הרווחים שלכם באופן משמעותי. פרסום לעסק הוא צעד הנמצא גם לפני פתיחת העסק ולכל זמן שהעסק קיים. קיימים אנשי מקצוע שיכולים לדאוג לפרסום העסק, היעזרו בהם. עסק ללא מיתוג לרוב יהיה עסק מפסיד.

תשלום חשבונות – קיים צורך לדווח לחברת חשמל ומים, אינטרנט וטלפון. דאגו לכך שהחשבונות יהיו על שם העסק שלכם, צעד זה גורם לכך שכל ההוצאות האלה תהיינה מחושבות כהוצאה מוכרת.

חשוב!
פתיחת עסק הינה פעולה שמומלץ לעשות בליווי איש מקצוע.
יש לקחת בחשבון מספר גורמים חשובים אשר יקלו עליכם בעתיד.
הכוונה מקצועית וחישוב כל הצעדים שיש לקחת תאפשר לכם כבעלי עסק להתעסק בניהול העסק ובהגדלת הכנסותיו ולא בפרוצדורות ובניירת.

כיום, רוב העסקים הקטנים נסגרים במהלך השנתיים הראשונות. נתון זה מתאפשר עקב ניהול כושל, פרסום חלש וחוסר תשוקה למקצוע. המלצתנו לכם להיעזר ברואי חשבון מקצועיים אשר ידאגו לכל הנוגע בפן הכלכלי של העסק, וכך הראש שלכם יהיה נקי מחששות ותוכלו להתמקד בשדרוג העסק. כמו ניהול החשבונות, הניהול הארגוני והפרסום כולם חשובים להתנהלות בריאה, כך גם האתר שלנו מקודם בגוגל וברשתות על ידי חברה המתמחה בין השאר בשירותי פרסום לרואה חשבון וקידום בגוגל

שיהיה בהצלחה!