header-icon
פתיחת עסק חדש ברגל ימין

פתיחת עסק ברשויות המס יכולה להיות תהליך פשוט ומהיר. עם זאת, הקמת עסק מצליח ורווחי, דורשת תכנון מקדים והבנה בצעדים שתצטרכו לעבור. עבור כל מי שמתכוון לפתוח עסק ריכזנו מספר נקודות חשובות אשר יעזרו לכם להתחיל את הדרך ברגל ימין ולהגיע לשורת רווח חיובית במהרה.

זכרו – תכנון נכון הוא המתכון להצלחה

הדבר הראשון שבוודאי לא יפתיע אתכם הוא הצורך בתכנון מוקדם. רגע לפני פתיחת עסק מאפס כדאי להכין תוכנית עסקית. תוכנית זו מגדירה בראש ובראשונה את תחום העיסוק וכוללת מיפוי הלקוחות הפוטנציאליים כאשר אחד המרכיבים החשובים בתוכנית נוגע להיתכנות הכלכלית ולרווחים הצפויים. יציאה לדרך עם תוכנית עסקית מושכלת תהיה תמיד הרבה יותר בטוחה ומבטיחה מהתנהלות בדרך של ניסוי וטעיה.

את התוכנית ניתן לבצע בליווי של משרד רו”ח ואפשר לבצע אותה באופן עצמאי ולהתייעץ בהמשך עם גורם מקצועי. הראייה הכלכלית של רואה חשבון מנוסה תאפשר לכם לדעת האם הציפיות שלכם ריאליות, כמה כסף באמת תצטרכו להשקיע בעסק והאם הוא יוכל לייצר את ההכנסה לה אתם מצפים.

שימו לב – קחו הלוואה נכונה לעסק

אלו אשר מתכננים ליטול הלוואה לפני פתיחת העסק צריכים להעריך באופן מדויק ככל הניתן את ההוצאות הצפויות ולכלול בתוכן את עלויות ההקמה והתפעול בתקופה הראשונה. חלקכם יכולים להקים את העסק ללא הלוואה, באמצעות כספים שכבר יש ברשותכם או בשל סוג העסק שלא מחייב השקעה כלכלית משמעותית. לעיתים פתיחת העסק מתבצעת במקביל לעיסוק נוסף אשר מאפשר זאת מבחינה כלכלית.

עוד לפני פתיחת עסק מול רשויות המס מומלץ לבחון את האפשרויות העומדות לרשותכם ולהכיר את הגופים שנותנים הלוואות לעסקים בתחילת דרכם כדי לדעת למי לפנות וכיצד לפנות לכל גורם. לקיחת הלוואה היא נושא שכדאי להתייחס אליו כבר בתחילת הדרך ומומלץ לבחון את הכדאיות שלה בעזרת רו”ח.

הכירו את המונח – מהי הוצאה מוכרת

אלו שמעולם לא היו עצמאיים או שלא פתחו עסק בעבר, צריכים להכיר את המונח “הוצאה מוכרת”. לפתוח עסק ברשות המיסים זו פעולה פשוטה יחסית, אך החוכמה היא לנהל אותו נכון. מומלץ להתעמק בפרטים הקטנים ולדעת אילו הוצאות מזוכות על ידי מע”מ ומס הכנסה כדי לתכנן נכון את ההוצאות.

בעולם העסקים ידע הוא כוח והתייעצות עם משרד רואי חשבון יכולה לחסוך בעלויות ובתשלומי המס, כבר מהצעד הראשון של העסק. הבחנה בין ההוצאות המוכרות לבין אלו שלא מוכרות יכולה להוביל לקבלת החלטות חכמות ולרווחיות גבוהה בעסק.

הבדילו – בין עוסק פטור לעוסק מורשה

ההחלטה האם לפתוח עוסק פטור או מורשה צריכה להתקבל לאחר הבנה מעמיקה של ההבדלים בין השניים. עוסק פטור מתאים לאלו אשר אינם מתכננים לייצר הכנסות מעל 100 אלף ₪ בשנה ותתאים יותר לעסקים אשר לא יכולים להרוויח מקיזוז המע”מ.

כדי להעמיק בנושא ולקבל החלטה המתאימה לעסק, מומלץ לקבוע פגישה עם רואה חשבון ולשמוע על האפשרויות העומדות לפניכם ולקבל החלטה על בסיס ידע. כניסה לעולם העסקי ללא הבנה פיננסית, ללא הבנה בסיסית בהתנהלות מול הרשויות וללא התייעצות, עלולה להוביל לאובדן כספים ולהתנהלות חוקית לא נכונה.

התייעצו – פנו למשרד ראיית חשבון

ההצלחה של העסק מורכבת מפעולות רבות. לאחר ההקמה יהיה עליכם לשווק, למכור ולהתנהל נכון. ישנם אנשי מקצוע רבים שיוכלו לסייע לכם לאורך הדרך ורגע לפני שאתם מחליטים לפתוח עסק מומלץ להתייעץ עם רואה חשבון או יועץ מס אשר יוכל לבחון את התוכנית העסקית, להבין את הרעיון המרכזי שלכם, לבדוק את התחזיות הכלכליות ולשאול שאלות שישפיעו על ההתנהלות שלכם ויעזרו לכם לקבל את ההחלטות הטובות ביותר עבורכם -כבר בתחילת הדרך.

הדרך הנכונה והפשוטה להתחיל את העסק היא לשאול שאלות ולהתייעץ עם גורמים המתמחים בתחום. אצלנו, ברוזנבלט, משרד רואי חשבון, עומדים לרשותכם אנשי מקצוע שישמחו לסייע לכם כבר מהרגע הראשון. אנו מזמינים אתכם ליצור קשר ולקבוע פגישה ראשונית ללא כל התחייבות מצדכם.